Wrz 25 2019

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie rocznicowe

Autor: o godz. 12:32 PM kategoria: aktualności

W dniu dzisiejszym mija nam ROCZEK od powstania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych czytelników w Zaniemyślu. Podczas naszej działalności niektórzy z klubowiczów nam odeszli z klubu, inni przyszli, ale takie życie… Serdecznie dziękujemy naszym byłym już członkom za współpracę, a obecnych prosimy o dalszą aktywną pomoc i życzliwość. Szczególne podziękowanie kierujemy dla Pani Jolanty Bździuch.

Ale dziękujemy też wszystkim pozostałym klubowiczom za to, że jesteście z nami i po prostu czytacie, bo jak powiedział nasz sławny pisarz Kornel Makuszyński : „Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem, miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru, w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”.

Życzymy dużo takich wzruszeń poprzez literaturę i satysfakcji z przeczytania naszych niektórych „bardziej ambitnych pozycji”.  A co czytaliśmy przez ROK w Zaniemyślu? Zaczynaliśmy od powieści obyczajowych, poprzez przeplatanki bardziej wymagających pozycji. Przeczytaliśmy od początku września 2018 r. do końca grudnia 2018 r. (ze spotkaniem integracyjnym we wrześniu) : „Pozłacaną rybkę” Barbary Kosmowskiej, „Wymarzony czas” Magdaleny Kordel, „Klub mało używanych dziewic” Moniki Szwai. Od stycznia bieżącego roku przerabialiśmy „Kobietę zaklętą w kamień” Marty Fox ( I 2019 r.), „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera ( II 2019 r.), „Szum” Magdaleny Tulli ( III 2019 r.), „Pogromcę lwów” Camilli Läckberg ( IV 2019 r.), „Bambino” Ingi Iwasiów  ( V 2019 r.), „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego (VI 2019 r.), „Słodkie życie” Krystyny Mirek (VII 2019 r.), „Klejnot” Amy Ewing (VIII 2019 r.) oraz „Katarzynkę” Patricka Modiano w bieżącym miesiącu.

Podczas spotkania nie obyło się też bez omówienia „zadanej” literatury. A była nią „Katarzynka” Patricka Modiano. Uroku tej kameralnej opowieści podkreślają też ilustracje Jean Jacques`a Sempe, współtwórcy m.in. postaci Mikołajka.  Jeśli chodzi o szczegółową treść to zainteresowanych odsyłamy do recenzji np. koleżanek z DKK z Wągrowca:

https://www.wbp.poznan.pl/strefa-bibliotekarza/dkk/recenzje/katarzynka-modiano/

Dodajmy tylko, że powieść pt. „Katarzynka” napisał wybitny francuski pisarz, laureat Nagrody Nobla z roku 2014 za „ kunszt pamiętania i dzieła, w których ukazał najbardziej nieuchwytne ludzkie losy i odkrył świat czasu okupacji”.

Kończymy optymistycznym akcentem, słowami naszego bohatera z powyższej książki „Świat nie jest taki zły”. A to, że się nie zmieniamy to taki nasz ŻARCIK na rocznicę. Wiadomo, że zmieniamy się wszyscy, zwłaszcza po latach…                                                                                                                                                              Następne nasze spotkanie w dniu 22 października o godz. 17.00. Czytamy do tego czasu książkę pt. „Labirynt duchów”,  hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafőna.

DKK wrzesień cytat

Możliwość komentowania Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie rocznicowe została wyłączona

Komentowanie wyłączone.