Lis 08 2019

Biblioteka otrzyma książki i pufy

Autor: kategoria: aktualności

https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/assets/images/akcja/Group_16.png  https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/assets/images/akcja/kanakpa.png

Miło nam poinformować Państwa, iż nasza placówka znalazła się wśród 300 zwycięskich bibliotek w ramach akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, organizowanego przez Firmę Kinder. Zdobyliśmy 268 miejsce i 1031 głosów. W nagrodę biblioteka zaniemyska otrzyma książki o wartości 300 złotych oraz dwie pufy dla czytelników.  Bardzo serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom i sympatykom za głosowanie na naszą placówkę i za okazane nam zaufanie. Jesteśmy mile zaskoczeni i dziękujemy za zaangażowanie i wparcie naszej instytucji.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Biblioteka otrzyma książki i pufy została wyłączona

Lis 07 2019

Podsumowanie konkursu dla dorosłych cz. 62

Autor: kategoria: aktualności

Przedstawiamy wyniki konkursu dla dorosłych pn. „Czy jesteśmy oczytani”? części 62 (za miesiące wrzesień i październik). Zmierzyły się z pytaniami tego testu tylko cztery osoby. Maksymalnie można było zdobyć 53 punkty.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Podsumowanie konkursu dla dorosłych cz. 62 została wyłączona

Lis 04 2019

Dilerka Emocji w Zaniemyślu

Autor: kategoria: aktualności

W dniu 29 października gościliśmy w bibliotece pisarkę Agnieszkę Lingas- Łoniewską. Autorka jest z wykształcenia polonistką, ma w swoim dorobku pisarskim ponad 38 powieści i antologii, stanowiących połączenie gatunkowe romansu, dramatu i sensacji. Zwana też jest przez swoich czytelników „Dilerką Emocji”.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Dilerka Emocji w Zaniemyślu została wyłączona

Paź 25 2019

Wyniki głosowania na Biblioteczną Różę Czytelników – III edycja

Autor: kategoria: aktualności

W dniu 25 października podsumowano wyniki głosowania naszych czytelników w III edycji Bibliotecznej Róży z 2019 r. W plebiscycie wzięło udział 13 osób. Najwięcej głosów zdobył cykl książek Ałbeny Grabowskiej pt. „Stulecie Winnych”. Pozostałe tytuły, które otrzymały po dwa głosy to: cykl „Kobiety z ulicy Grodzkiej” Lucyny Olejniczak, „Anioł do wynajęcia” Magdaleny Kordel oraz „Słodkie życie” Krystyny Mirek.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Wyniki głosowania na Biblioteczną Różę Czytelników – III edycja została wyłączona

Paź 25 2019

„Pogromcy fake newsów i hejtu” – warsztaty dla młodzieży z Krzysztofem Koziołkiem

Autor: kategoria: aktualności

W dniu 24 października odbyły się warsztaty dla młodzieży z pisarzem i dziennikarzem Krzysztofem Koziołkiem. Zajęcia zwracały uwagę starszej młodzieży na niebezpieczeństwa związane z prezentowaniem fałszywych wiadomości w przestrzeni internetowej oraz z tzw. hejtem. Uzmysławiały jak ważna jest umiejętność pozyskiwania i weryfikowania informacji, przy uwrażliwieniu na potrzeby rówieśników, drugiego człowieka oraz swoje własne.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania „Pogromcy fake newsów i hejtu” – warsztaty dla młodzieży z Krzysztofem Koziołkiem została wyłączona

Paź 23 2019

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie trzynaste

Autor: kategoria: aktualności

Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o książce pt. „Labirynt duchów” Carlosa Ruiza Zafóna. Jest to powieść najbardziej znanego i najczęściej czytanego hiszpańskiego pisarza, autora m. in. bestsellerowego cyklu pod nazwą „Cmentarz Zapomnianych Książek”. Na cykl składają się cztery tomy : „Cień wiatru”, „Gra anioła”, „Więzień nieba” i omawiany dzisiaj „Labirynt duchów”.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie trzynaste została wyłączona

Paź 17 2019

Lekcja optymizmu – warsztaty dla seniorek

Autor: kategoria: aktualności

Dzisiaj odbyły się pierwsze warsztaty dla seniorek z cyklu Sztuka życia pn. „Lekcja optymizmu”. Bowiem nie wszystkie z nas urodziły się optymistkami, ale nie każda wie, że sztuki optymizmu można się wyuczyć. Trening jest prosty, a zmiany w postępowaniu lub zachowaniu  można zobaczyć znacznie szybciej niż Państwo myślicie.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Lekcja optymizmu – warsztaty dla seniorek została wyłączona

Paź 11 2019

Profilaktyka zdrowia – Spotkanie z krioterapią

Autor: kategoria: aktualności

Nie na próżno nasze babcie mawiały, że „zimna woda zdrowia doda”. O krioterapii czyli inaczej leczeniu zimnem mogliśmy się dowiedzieć z prelekcji Zbigniewa Kołby – mgr rekreacji ruchowej, pisarza oraz autora książki „Krioterapia. To warto wiedzieć”. Spotkanie odbyło się w dniu 8 października br. o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Profilaktyka zdrowia – Spotkanie z krioterapią została wyłączona

Paź 09 2019

Zapowiedź – Agnieszka Lingas – Łoniewska w Zaniemyślu

Autor: kategoria: aktualności

Zapraszamy członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Zaniemyślu oraz czytelników naszej placówki na spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 października o godz. 17.00 w czytelni biblioteki, a organizowane jest w ramach projektu DKK i finansowane ze środków Instytutu Książki.

Liczba miejsc ograniczona.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa.

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Zapowiedź – Agnieszka Lingas – Łoniewska w Zaniemyślu została wyłączona

Paź 01 2019

Podsumowanie konkursu na „Narodowe Czytanie”

Autor: kategoria: aktualności

Do końca września można było rozwiązywać test literacki z treści nowel, ogłoszonych na tegoroczną akcję Narodowego Czytania 2019. Do konkursu przystąpiły tylko trzy osoby i według regulaminu tylko trzy powinny zostać nagrodzone. Tak też się stało…

 

Czytaj dalej »

Możliwość komentowania Podsumowanie konkursu na „Narodowe Czytanie” została wyłączona