Wrz 02 2010

Spotkania autorskie

Autor:

C.D. W AKTUALNOŚCIACH

13. Pisarz Łukasz Wierzbicki w Śnieciskach – 15 listopada 2013 r.

12. Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską – 7 listopada 2013 r.

11. Spotkanie dla dorosłych z krioterapią – Zbigniew Kołba – 22 września 2013 r.

10. Spotkanie z ilustratorem książek Arturem Nowickim – 20 września 2013 r.

9. Spotkanie autorskie z Tomaszem Kruczkiem – 7 maja 2013 r.

8. Spotkanie autorskie – Roman Pankiewicz – 25 kwietnia 2013 r.

7. Spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim – 20 listopada 2012 r.

6. Spotkanie z Olgą Rudnicką – 6 listopada 2012 r.

5. Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke – 15 maja 2012 r.

4. Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem – 19 marca 2012 r.

3. Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier – 20 września 2011 r.

2. Spotkanie autorskie – Agnieszka Frączek – 14 czerwca 2011 r.

1. Spotkanie z autorką Agnieszką Frączek – 22 marca 2011 r.

Jan Hyjek – 11 czerwca 2010
Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Zaniemyślu przybył pisarz Jan Hyjek. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaniemyślu dla uczniów gimnazjum.
Czytaj dalej….
Autor jest z wykształcenia pedagogiem – ukończył pedagogikę na UAM w Poznaniu. Ponadto także jest kompozytorem muzyki do piosenek, autorem tekstów, wokalistą koncertującym w klubach studenckich w latach w 1983-1993.Pisze także wiersze, aforyzmy, opowiadania, sztuki teatralne, recenzje, eseje i powieści.
Swoje grafiki opublikował w dwóch powieściach. Pilot Aeroklubu Poznańskiego.
Wydawnictwa książkowe:
• „Zbudzone zmilczenia” – tomik 101 piosenek – 2006 (wydanie subskrypcyjne) i 2008 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
• „Nie oglądaj się wstecz” – Wydawnictwo „Hlondianum” 1997, 2004, powieść dla młodzieży.
• „Koła czasu” – Wydawnictwo „Hlondianum” 2004, powieść.
• „Sporna śliwka” – Oficyna wydawnicza G&P 2008, powieść przygodowa z wątkiem detektywistycznym dla młodszych nastolatków.
Pisarz najmniej opowiadał o swojej twórczości a najwięcej o tym, co najcenniejsze w życiu:
Mądrość, Dobro.
Przekazywał młodzieży, iż powinni wierzyć w siebie, w swoje marzenia. Marzenia powinni mieć wszyscy i dążyć do ich realizacji, ale nic nie ma za darmo. Trzeba wymagać od siebie, pracować nad sobą aby coś osiągnąć. Wtedy na pewno do czegoś dojdziemy w życiu.
Opowiadał o stroju pilota, gdyż jest aktywnym pilotem, po 28 latach przerwy wrócił do latania . Swoje opowieści ubarwił śpiewem i grą na gitarze i trąbce, gdyż był także nauczycielem muzyki.
W Zaniemyślu było wówczas bardzo gorąco i na zakończenie autor podziękował młodzieży, że wytrzymali z nim w tej wysokiej temperaturze, a sam został pożegnany ślicznymi kwiatkami, które wręczyła mu jedna z uczennic.

Strona autorska Jana Hyjka

Wiesław Drabik – 10 czerwca 2010
10 czerwca w Szkole Podstawowej w Czarnotkach można było spotkać się z Wiesławem Drabikiem. Spotkanie było zorganizowane dla dzieci klas przedszkolnych, zerówki i klas I – III.Autor zachwycony dzieciakami obiecał jeszcze raz nas odwiedzić.

Bardzo śmieszny życiorys

Urodził się 17 marca 1956 r w Krakowie (pod znakiem RYB), i tam kolejno ukończył:

– przedszkole na krakowskich Plantach, 20 m od Wawelskiego Wzgórza – tu nauczył się rysować i malować

– Szkołę Podstawową nr 4; w niej nauczył się czytać i pisać, ale na razie nic ciekawego nie napisał, za to przeczytał wiele książek, (niektóre były bardzo nudne…)

– Technikum Mechaniczne, gdzie jak już były rysunki, to tylko techniczne, a ponieważ lubił malować, założył z kolegami kółko plastyczne.

W wieku 18 lat miał pierwsze indywidualne wystawy malarstwa fantastycznego, między innymi w Kossakówce i w Piwnicy pod Baranami. Występował też w szkolnym kabarecie. W technikum dowiedział się wielu ciekawych rzeczy o budowie maszyn.

Akademię Górniczo-Hutniczą (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) na tym wydziale studiował też Wiesław Ochman, tam napisał bardzo nudną pracę dyplomową uzyskując tytuł magistra inż. chemii i namalował kilka fantastycznych obrazów.

Po skończeniu w 1982 r. Szkoły Podchorążych Rezerwy, wiedział już prawie wszystko o łączności i wojsku i mógł rozpocząć pracę w Kombinacie Budownictwa Mieszkaniowego na kilku mniej i bardziej ważnych stanowiskach.

W 1989 roku, zaczął wszystko od nowa. Wraz z żoną założył firmę reklamową (wtedy prawie każdy coś zakładał). Początkowo powstawały piękne plansze, przeważnie o treści „HURTOWNIA”, a potem, kiedy nauczył się obsługiwać komputer i programy graficzne – ulotki, katalogi i pierwsze okładki do malowanek Wydawnictwa SKRZAT. Czasami trzeba było podpisać jakiś obrazek, żeby było śmieszniej, albo wymyślić zagadkę, bo było wolne miejsce.

Powstały wtedy pierwsze teksty. Widocznie nie były takie złe, bo otrzymał od Wydawnictwa zamówienie na napisanie pierwszej, całej książeczki.

Miało być śmiesznie i o smoku. Dopiero wtedy, gdy już znał się na tylu rzeczach, mógł zabrać się za najtrudniejszą rzecz na świecie: pisanie książeczek dla dzieci.

Tak powstała „Bardzo śmieszna historia” i inne wesołe, wierszowane książeczki.

OPIS ZACZERPNIĘTO Z WITRYNY AUTORSKIEJ WIESŁAWA DRABIKA

Strona autorska Wiesława Drabika

Hanna Doroszewska-Furmanek – 11 maja 2010
W dniu 11 maja z okazji Tygodnia Bibliotek złożyła nam wizytę druhna Hanna Doroszewska-Furmanek . Spotkanie zorganizowano dla uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pigłowicach.
Pani Hanna z zawodu jest nauczycielką, a do nas przyjechała jako autorka i ilustratorka śpiewnika zuchowego dla dzieci oraz phm ZHP Środa Wlkp.
Na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą grała na gitarze i śpiewała piosenki harcerskie.
Opowiadała o wyjazdach na obozy harcerskie i namawiała dzieci do zapisania się do drużyn zuchów lub harcerzy. Mamy sygnały, iż musiała namawiać skutecznie, gdyż kilkoro dzieci zapisało się do tej organizacji…

Wioletta Piasecka – 25 listopada 2009
Pani Wioletta Piasecka jak na baśniopisarkę przystało zjawiła się u nas w bibliotece w przebraniu dobrej wróżki. Sama zresztą jest także taką miłą osobą na jaką wygląda!
Szybko pobiegła do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zaniemyślu, gdzie ją wyczekiwano.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały kilku baśni autorstwa naszego gościa oraz wzięły udział w przedstawieniu kukiełkowym, gdyż Pani Wioletta sama projektuje lalkowe kukiełki, które następnie wykorzystuje do przedstawień teatralnych swoich bajek.
Przyjazd pisarki zbiegł się z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu, dlatego też nie zabrakło bajek o misiach, które ma w swoim dorobku pisarkim nasz uroczy gość. Przedszkolaki wysłuchały je mając ze sobą swoje domowe pluszaki, które zabrały ze sobą dzisiaj do przedszkola.
Na koniec autorka wróżyła dzieciom z czarodziejskiej kuli i pierścienia. Wróżbom nie było końca, możemy zdradzić tylko, że niektóre dzieci pójdą w ślady naszej pisarki.
Na uroczystości można było zakupić książki Pani Piaseckiej wraz z autografem.
Strona autorki

Krystyna Śmigielska – 23 października 2009
23 października złożyła nam wizytę pisarka książek dla dzieci i dorosłych Pani Krystyna Śmigielska. Spotkanie zorganizowano dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pigłowicach.
Autorka gawędziła o swojej twórczości oraz prosiła dzieci o wykonanie 1 piosenki i odegranie scenki kradzieży (w wykonaniu dwóch chłopców). Opowiadała o niebezpieczeństwach kradzieży. Pani Krystyna pisze książki przyjazne, ciepłe i pełne humoru. Taką też jest osobą. Warto zorganizować z Nią spotkanie. Polecamy!

J.Papuzińska oraz E.Krygowska-Butlewska – 12 października 2009
Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Zaniemyślu przybyła pisarka Joanna Papuzińska i ilustratorka Elżbieta Krygowska-Butlewska. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Śnieciskach dla dzieci klas przedszkolnych i I-VI szkoły podstawowej. Dzieci przygotowały krótkie scenki do utworów J. Papuzińskiej oraz wykonały ciekawe ilustracje do utworów pisarki pod czujnym okiem p. Szewczyk Elżbiety.
Biblioteka Publiczna obdarowała w/w dzieci drobnymi upominkami książkowymi autorstwa naszych gości wraz z autografami obydwu autorek.
Pani Elżbieta Krygowska-Butlewska opowiadała o powstaniu swojego wydawnictwa MILA, w którym wydaje książki dla dzieci różnych autorów oraz sama je ilustruje. Przedstawiła także jak tworzy się ilustrację do książki. Joanna Papuzińska opowiedziała dzieciom o najnowszej swojej książce pt. „Kapelusze”, w której opowiada o grzybkach, gdyż sama jest fanką zbierania grzybów Spotkanie opłaciła W.B.P i C.A.K. z Poznania.
Strona wydawnictwa Mila – Pani Krygowskiej-Butlewskiej Elżbiety

Mirosława Woźna – 23 kwietnia 2009
W dniu 23 kwietnia 2009 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyło się spotkanie autorskie z Mirosławą Woźną. Autorka pisze książki dla dzieci oraz sama je wydaje w wydawnictwie „Promyk”. Na odbywającym się w Szkole Podstawowej w Czarnotkach spotkaniu można było zakupić niektóre pozycje autorstwa naszego gościa wraz z autografem. Autorka opowiadała o składaniu książek w wydawnictwie, czterech podstawowych kolorach a na koniec dzieci mogły złożyć arkusz wydawniczy oraz go skleić. To już trzecie spotkanie z panią Mirosławą Woźną organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Zaniemyślu.
Strona wydawnictwa Mirosławy Woźnej

Marcin Pałasz – 13 paździednik 2008
Trzynastego października gościliśmy znanego polskiego autora książek dla dzieci Marcina Pałasza. Pisarz spotkał się z uczniami klas II – III szkoły podstawowej w Zaniemyślu. Organizatorem drugiego już spotkania z ww. autorem była po raz kolejny Biblioteka Publiczna Gminy Zaniemyśl. Autor opowiadał dzieciom o swojej pracy i wspomnieniach z dzieciństwa. Podzielił się z nimi najnowszymi pomysłami na opowiadania. Okazało się, że dzieci nie były dłużne autorowi i zasypały go nie tylko pomysłami na książki ale także wieloma pytaniami. Niestety czas nie pozwolił odpowiedzieć na wszystkie pytania, dzieci jednak prosiły o kontakt do autora, być może jedno z nich podąży śladem naszego gościa. Po spotkaniu w szkole autor odwiedził naszą bibliotekę i udało nam się z nim porozmawiać. Jako jedyni znamy już temat kolejnych książek, sami też dołożyliśmy coś od siebie. Nasz gość opowiadał o pisaniu książek oraz o trudach jego pracy. Okazuje się że życie pisarza nie jest tak statyczne jak może się wydawać. Bywa czasem trochę niebezpieczne… ale tę tajemnicę zostawimy dla siebie…
Strona autora Marcina Pałasza

Marcin Pałasz – 10 czerwca 2008

Dziesiątego czerwca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pigłowicach można było spotkać się z Marcinem Pałaszem. Spotkanie było zorganizowane dla dzieci klas I – III. Biblioteka Szkolna wprowadziła na tydzień przed spotkaniem sprzedaż jego książek; Autor zachwycony dzieciakami obiecał jeszcze raz nas odwiedzić.

Agata Widzowska-Pasiak – 6 marca 2008
Szóstego marca zaprosiliśmy na spotkanie autorskie Panią Agatę Widzowską-Pasiak. Spotkanie zorganizowano dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zaniemyślu. Autorka jest znana z bajek i wierszy dla najmłodszych m.in:
Bajka o brodzie Św. Mikołaja
Bajka o brudnym kominie
Bajka o ciszy
Bajka o kłujących butach
Bajka o koniku
Boża krówka
Głuchy telefon
Karaluchy pod poduchy
Obietnica
Przyjaciele
Wyjątek
Zalewajka
Autorka znana jest także z opowiadań biblioterapeutycznych dla dzieci oraz jest autorem słów piosenki o matce.
Z wierszy autorstwa ww. pisarki można wymienić:
Baranki
Duchy
Kanarek
Na hali
Paluszki
Poślizg
Ogłoszenie
Zagadka
Pani Agata była zachwycona naszą piękną okolicą, miłą atmosferą w Bibliotece (sama również pracuje w Bibliotece) oraz pyszną kawą.

Na razie brak odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.

Adres Trackback |