Biblioteka Publiczna Gminy Zaniemyśl

Spotkanie z historykiem sztuki i pisarką - Joanną Jodełką

Utworzono dnia 26.04.2024

W dniu 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich gościliśmy Panią Joannę Jodełkę, poznańską pisarkę, która weszła w świat prozy zgarniając Nagrodę Wielkiego Kalibru za debiutancką powieść zatytułowaną „Polichromia”. A nagrodę tę przyznaje Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji od 2004 r. za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Ale Pani Jodełka pisze także inne utwory: thrillery, powieści sensacyjne, obyczajowe, psychologiczne oraz fantasy.                                                      Na spotkaniu pisarka opowiedziała o swojej twórczości, o pisaniu książek, jak to się u niej odbywa. Wspomniała o przewodniku, który napisała na zlecenie Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego pt. „Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom. Przewodnik po kościołach, pałacach i ciekawostkach Wielkopolski”. Pani Jodełka zdradziła, że zbiera materiały o kościele w Mądrych i Śnieciskach, bo sama jest z zawodu historykiem sztuki, a wydanie książki przewiduje na jesień. Czekamy zatem za jej wydaniem, może znowu się spotkamy?

Spotkanie z historykiem sztuki i pisarką - Joanną Jodełką

Utworzono dnia 26.04.2024, 15:07

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.